“Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye’nin akıllı kentlerinin ve bu konudaki örnek projelerin masaya yatırıldığı “Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi”, 13 Aralık 2017 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de düzenlendi.

“Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi” Ankara’da gerçekleştirildi.

EurAsia Strategies tarafından düzenlenen Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde (World Intelligent Cities Summit – WICS) ulusal ve uluslararası üst düzey konuşmacılar, dünyada ve Türkiye’de gelişen “akıllı kentler” gündemini tartıştılar.

Ana başlığı “Ülkelerin geleceği ve kalkınmasında akıllı şehirlerin rolü” olarak belirlenen zirvede, haberleşme ve bilgi güvenliği, ulaşım, enerji, atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, IT, ICT ve telekom sektörleriyle ilgili kapsamlı paneller ve oturumlar düzenlendi. Zirvede ayrıca, Türkiye’nin yeni potansiyel “Akıllı Kent” projeleri de masaya yatırıldı.

WICS’e bu yıl, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan çok sayıda üst düzey konuşmacı katıldı. Bu konuşmacılar arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa TUNA, Dünya Bankası Türkiye, Avrupa ve Orta Asya Direktörü Johannes ZUTT, Intel Türkiye Genel Müdürü Yalım ERİŞTİREN, IBM Türkiye Genel Müdürü Defne TOZAN gibi isimler göze çarpıyor.

 

Post Author: Kent Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir