E-devlet ile SGK hizmet dökümü ve SSK prim borç sorgulama

E-devlet ile SGK hizmet dökümü nasıl öğrenilir ve nasıl sorgulanır haberimizin detaylarında yer alan bilgilerden okuyabilirsiniz.

E-devlet ile SGK hizmet dökümü ve SSK prim borç sorgulama

TC Kimlik No ile SGK SSK hizmet dökümü sorgulama www.sgk.gov.tr’de TC kimliknumaranız ile internet üzerinden ulaşabildiğiniz bilgilerden birisi de SGK SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri. SSK SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini TC kimlik numaranız ile kolaylıkla yapabilirsiniz.
TC kimlik no ile ssk sgk hizmet dökümü nasıl öğrenilir ve nasıl sorgulanır haberimizin detaylarında yer alan bilgilerden okuyabilirsiniz. SGK prim ve borç sorgulama ve SGK hizmet dökümü işlemleri artık çok basit.

Artık vatandaşlar, internet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Vatandaşlar, SGK’ya gitmeden işlemlerini halledebiliyorlar… Bunun için sadece TC kimlik no gerekiyor. Peki SGK işlemleri nasıl yapılır? SGK işlemleri için haberimizi okumanız yeterli… İlgili linklerden giriş yaparak GK hizmet dökümü, prim ve borç sorgulama işlemini yapabilirsiniz…

E DEVLET GİRİŞ

E-Devlet Üzerinden SSK Sigorta Sorgulama için tıklayın

E-SGM Üzerinden SSK Sigorta Sorgulama için tıklayın

E-SGM Üzerinden BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi İçin tıklayın

E-Devlet BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi için tıklayın

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama için tıklayın

SGK SSK Prim Sorgulama İşlemi

Sosyal Güvenlik Kurumu’ na (SGK) SSK primi ödemelerinizi internet üzerinden yapabiliriz. SGK SSK hizmet dökümü alarak SGK SSK prim sorgulama işlemimizi yapabiliriz. SGK SSK prim sorgulama işlemini de aynı şekilde E-SGM uygulamasını kullanarak şifresiz olarak ve E-Devlet sistemi üzerinden de şifreli olarak iki farklı şekilde yapılabiliriz. E-SGM uygulamasına SGK’ nın kendi resmi sitesinden erişebilirsiniz. E-SGM uygulamasını kullanarak SGK SSK prim sorgulama işlemini yapabilmek için hiçbir şifreye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu şekilde SGK SSK ile tüm işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabiliriz. SGK SSK prim sorgulama işlemi için E-SGM uygulamasına giriş yapıldıktan sonra gerekli olan kimlik bilgilerini girmeniz gerekmektedir. SGK SSK bilgileri için gerekli olan bilgileri girdikten sonra Hizmet Bilgisi sekmesinden Hizmet Bilgisi 4A seçeneğinden kolayca öğrenebilirsiniz. SGK SSK prim sorgulama işlemini yaparak emeklilik hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

SGK SSK prim sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden yapmak isteyen kişilerde öncelikle bir E-Devlet şifresi edinerek işlem yapabilirler. E-Devlet uygulamalarını açtıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresini girerek SGK SSK ile ilgili tüm işlemlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.
SGK

SSK hizmet dökümü ile SGK borcu sorgulama

SGK borçlarınızı, hangi statü kapsamına dahil olursanız olun bir tık sayesinde tüm detayları ile bulabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden aradığınız tüm bilgiler elinizin hemen altında. Sadece kimliğinizi kullanarak dakikalar içerisinde SSK hizmet dökümü, Bağ Kur hizmet dökümü, Emekli Sandığı hizmet dökümü ve her birinin SGK ’ya olan borç durumlarını sorgulayabilirsiniz. SGK online esgm sorgulama ekranı sayesinde SGK borç sorgulama artık düşünüldüğünden de kolay öğrenilebilmektedir.

 

Yazar: Kent Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir