İBB Zemin İstanbul Projesi ile fark yaratıyor

İBB Zemin İstanbul PROJESİ İLE FARK YARATIYOR, PROJEYE GİRİŞİMCİLER TARAFINDAN İLGİ BÜYÜKTÜ. 7 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOL İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞECEKTİR. Zemin İstanbul projesi,İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilerek  İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenmiştir. Toplam 3 ana merkezden (Kuluçka Merkezi, Eğitim-Etkinlik + Animasyon Merkezi, Deneyim Merkezi) oluşmaktadır. Zemin İstanbul […]

İBB Zemin İstanbul Projesi ile fark yaratıyor

İBB Zemin İstanbul PROJESİ İLE FARK YARATIYOR, PROJEYE GİRİŞİMCİLER TARAFINDAN İLGİ BÜYÜKTÜ. 7 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOL İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞECEKTİR.

Zemin İstanbul projesi,İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilerek  İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenmiştir. Toplam 3 ana merkezden (Kuluçka Merkezi, Eğitim-Etkinlik + Animasyon Merkezi, Deneyim Merkezi) oluşmaktadır. Zemin İstanbul girişimcilere yeteneklerini gösterebilecekleri, modern bilişim ve iletişim teknolojileri çözümlerinden faydalanabilecekleri bir fırsat sunmaktadır.

Toplam 3 ana merkezden (Kuluçka Merkezi, Eğitim-Etkinlik + Animasyon Merkezi, Deneyim Merkezi) oluşan merkezleri kısaca özetlemek gerekirse;

Kuluçka Merkezi;

Girişimciler; sektörel ve akademik tecrübeye sahip kişilerin oluşturduğu mentor havuzundan kendi ihtiyaçları doğrultusunda faydalanarak çeşitli eğitimler alabilecek. Girişimciler açık ve kapalı ofis alanını kullanabilecek. Girişimcilerin temel giderleri ve ofis gereksinimleri ücretsiz olarak karşılanacak.

Girişimciler, 3D yazıcı gibi gelişmiş modelleme ve tasarım ekipmanlarını kullanarak ürettikleri prototiplerini test edebilecek.

Kuluçka Merkezi sürecinin sonucunda, girişimcilerin İstanbul için yenilikçi ürün ve hizmetler ortaya çıkartması amacı ile  “Şehir Bilimi (Urban Science)” alanına odaklanmaktadır.

Deneyim Merkezi

Kuluçka Merkezinde ortaya çıkan hizmet ve ürünler, halka arz edilmeden veya piyasaya sunulmadan önce; vatandaşın görüşleri alınarak fikirlerinin alındığı, ürün ve hizmetlerin test edildiği, gerekirse revizyona gidildiği bir merkezdir.

Amaç vatandaş ile beraber son kararı verebilmektir. Bu sayede kullanıcı memnuniyeti de en yüksek seviyede olması hedeflenmektedir.

Animasyon Stüdyosu

2-7 yaş arası çocuklar Animasyon Stüdyosu ile yaratıcılıklarını daha kolay ortaya çıkartacak. Animasyon Stüdyosunun amacı; tamamen çocukların fikirlerine odaklanmaktadır. Çocukların özgürce hayal gücünü kullanabilecekleri bir ortam yaratarak istedikleri mesleği bulmalarına yardımcı olacak ve bu yönde cesaretlendirecek aktiviteler yapmayı hedeflemektedir. Bu sayede yeni nesillerin farkındalığı daha yüksek seviyede olacaktır.

Girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği Zemin İstanbul Projesine 15 Haziran’a kadar www.zeministanbul.org.tr adresinden başvurular tamamlanmıştır. Bundan sonraki süreçde yapılan başvurular; İBB, İTÜ, YTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nden akademisyenler ile özel sektörden CEO’ların oluşturduğu özel jüri tarafından değerlendirecek. Jüri tarafından seçilen 20 kişi, projesini gerçekleştirmek üzere Şişhane Zemin İstanbul’da yerini alacak.

7 Ağustos 2018 tarihi Saat 14.00’da işbirliği protokol imza töreni gerçekleşecektir.

 

Yazar: Kent Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir