İstanbul İlçe Belediyeleri Kent Bilgi Sistemi Tam Liste

İstanbul sınırları içerisinde yer alan 39 ilçe belediyesinin kent bilgi sistemi ve imar durum sorgulama sayfalarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

Nisan 18, 2023 - 16:55
 0  7
İstanbul İlçe Belediyeleri Kent Bilgi Sistemi Tam Liste

İstanbul İlçe Belediyeleri Kent Bilgi Sistemi ve İmar Durumu sorgulama adresleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2012 yılında “Kent Bilgi Sistemleri Standartlarının Belirlenmesi Projesi” gerçekleştirilmiştir. Bu sayede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın CBS konusundaki görevine dayalı olarak ülke genelinde yerel idareleri kapsayacak biçimde KBS uygulamalarının veri standart ilke ve esaslarına uygun olarak gerçekleşmesi sağlanarak ülke düzeyinde KBS mekansal veri standartlarının belirlenmesi amaçlanmıştır.

Kent Bilgi Sistemi (KBS), kent ve kentliye ait bilgilerin belirli yöntemlerle toplanması uygun yazılım ve donanımlar kullanıp bir veritabanına aktarılması, veriler arasındaki ilişkilerin kurulması, yönetilmesi ve doğru sorgulamalar oluşturup analizlerin yapılarak kentin her türlü ekonomik, sosyal, kültürel, idari ve diğer hizmetlerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak amacı ile gerçekleştirilen bir Coğrafi Bilgi Sistemi uygulamasıdır.

İstanbul İlçe Belediyeleri Kent Bilgi Sistemi ve İmar Durumu sorgulama adresleri

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Kent Bilgi Sistemi kentbilgisistemi.com; kent bilgi sistemleri(KBS), coğrafi bilgi sistemleri(CBS), gayrimenkul, inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve bu konulara ilişkin mevzuat değişiklikleri, fuarlar ve etkinlikler kısaca kente dair güncel gelişmelerin, haberlerin yer aldığı bilgi amaçlı bir site olarak kurulmuştur.