Niğde Belediyesi’nde teknolojik devrim

Niğde Belediyesi Başkanı Faruk Akdoğan, teknolojiyi kullanarak hizmette kolaylık sağlarken vatandaşa bu hizmeti kesintisiz olarak en iyi şekilde ulaştırıyor. Niğde Belediyesi sosyal belediyeciliğin yanı sıra hergün sunduğu farklı hizmetlerle, teknolojinin imkanlarından yararlanmasıyla da “Akıllı Kent” olma yolunda hızla ilerliyor. MOBİL TAHSİLAT UYGULAMASI Bu uygulama ile NİĞKOS merkezi sistemi ile iletişim GPRS üzerinden sağlanarak sahada emlak, […]

Niğde Belediyesi’nde teknolojik devrim

Niğde Belediyesi Başkanı Faruk Akdoğan, teknolojiyi kullanarak hizmette kolaylık sağlarken vatandaşa bu hizmeti kesintisiz olarak en iyi şekilde ulaştırıyor. Niğde Belediyesi sosyal belediyeciliğin yanı sıra hergün sunduğu farklı hizmetlerle, teknolojinin imkanlarından yararlanmasıyla da “Akıllı Kent” olma yolunda hızla ilerliyor.

MOBİL TAHSİLAT UYGULAMASI

Bu uygulama ile NİĞKOS merkezi sistemi ile iletişim GPRS üzerinden sağlanarak sahada emlak, çevre,bina vergisi ve tahsilat işlemleri on-line olarak yapabiliyor. AKILLI MASA UYGULAMASI Çağdaş belediyecilik anlayışının gereği olarak kurulan Akıllı Masa birimi belediye hizmetlerini tek noktada toplayarak vatandaşın istek, şikayet ve taleplerine en iyi ve en hızlı şekilde hizmet veriyor.

E-BELEDİYE ve T-BELEDİYE UYGULAMALARI

Vatandaş belediyeye gelmeden, veznede sıra beklemeden www.nigde.bel.tr adresine girerek emlak,su ve ÇTV borçlarını sorgulayabilir ve istek-şikayette de bulunabiliyor. İnternet üzerinden belediye hizmetlerine ulaşabilen vatandaşlar aynı işlemleri telefon aracılığıyla da yapabiliyor. 444 51 01 numaralı telefonu arayan vatandaşlar telefondan vergi borcunu öğrenebiliyor, taleplerini de bu numara sayesinde iletebiliyor.

E-HARİTA UYGULAMASI

NİĞKOS sayesinde vatandaşlar ihtiyaç duydukları idari/mülki adres bilgilerine, imar planlarına ve önemli yer bilgilerine belediye internet sitesinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

T-Belediye uygulamasına 9 ayda 55 bin çağrıya cevap verildi.

Niğde Belediyesinin hayata geçirdiği e-belediye ve t-belediye uygulamaları vatandaş için büyük kolaylık sağlıyor. 9 ayda t-belediyeyi kullanan kişi sayısı 55 bin 167 olurken e-belediye aracılığıyla yapılan işlem sayısı ise 854 bin 700 oldu.

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) DİJİTAL ARŞİV UYGULAMALARI

EBYS kanunu kapsamında belediye birimlerinde bulunan dosyalar taranarak dijital hale getiriliyor. Bu sayede hem belediye personeli hem de vatandaşlar ihtiyaç duyduğu bilgiye tek tık’la ulaşabiliyor.

Niğde Belediyesi teknolojinin imkanlarını verdiği hizmetlerde uygulayarak vatandaşın zaman kaybını önlüyor, kaliteli hizmet anlayışını geliştiriyor ve iletişimi güçlendirerek katılımcı ve şeffaf belediyeciliği ön plana çıkarıyor. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ” Teknolojinin son imkanlarından vatandaşımızı faydalandırmak belediye olarak görevimiz.

Akıllı Belediyeciliğin tüm imkanlarını kullanarak vatandaşımızın hizmete daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz’’ dedi.

Yazar: Kent Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir