Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda Kütahya Belediyesi’ne ödül

Kütahya Belediyesi, “Akıllı şehir” kategorisinde yer aldığı “Coğrafi Bilgi Sistemleri İle Afet Öncesi Durum Tespiti” projesi, Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda ödüle layık görüldü.

6, 2023 - 11:14
 0  243
Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda Kütahya Belediyesi’ne ödül

Kütahya Belediyesi, "Akıllı Şehir" kategorisindeki "Coğrafi Bilgi Sistemleri İle Afet Öncesi Durum Tespiti" projesiyle Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda ödüle layık görüldü.

Bu başarı, 39 belediyenin 79 projeyle yarıştığı ve 14. kez düzenlenen yarışmanın "Akıllı Şehir" kategorisinde elde edildi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bu ödülle ilgili şunları söyledi: "Akıllı şehir uygulamaları konusunda daha önce ödüller alan ve en son Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeyle Akıllı Şehir Uygulamaları'nda kendisiyle eşdeğer 51 il belediyesi arasında birinci, 81 il arasında ise beşinci olan Kütahya Belediyemiz, Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda da "Coğrafi Bilgi Sistemleri İle Afet Öncesi Durum Tespiti" projesiyle ödüle layık görüldü."

Bu başarı, Kütahya Belediyesi'nin son dört yılda şehirlerine kazandırdığı 40'tan fazla akıllı şehir uygulamasının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Yarışma toplamda 7 farklı kategoride düzenlenmiş ve jüri başkanlığını Prof. Dr. Ruşen Keleş yapmıştır. Yarışmanın diğer jüri üyeleri ise Prof. Dr. Atilla Akkoyunlu, Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Prof. Dr. Cengiz Türe, Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Prof. Dr. Tülin Vural Arslan, Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu ve Doç. Dr. Burcu Zeybek'ten oluşmuştur.

Bu yarışma, farklı kategorilerdeki projeleri değerlendirerek şehirlerin sağlık, çevre, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanlarında başarılarını ödüllendirmektedir.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

kentbilgisistemi kentbilgisistemi.com; kent bilgi sistemleri(KBS), coğrafi bilgi sistemleri(CBS), gayrimenkul, inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve bu konulara ilişkin mevzuat değişiklikleri, fuarlar ve etkinlikler kısaca kente dair güncel gelişmelerin, haberlerin yer aldığı bilgi amaçlı bir site olarak kurulmuştur.