Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Malatya'da Gerçekleşen Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Malatya'da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek ve depremzedelerle bir araya gelmek üzere ziyaret gerçekleştirdi. Yılmaz, depremden en fazla etkilenen illerden biri olan Malatya'da yürütülen çalışmaları ve hayırsever destekleriyle oluşturulan konteyner kenti ziyaret etti.

6, 2023 - 09:15
 0  39
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Malatya'da Gerçekleşen Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, deprem sonrası gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmalarını incelemek ve depremzedelerle bir araya gelmek üzere Malatya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Yılmaz, Malatya'nın depremden en fazla etkilenen illerden biri olduğu bilinciyle, ilçede yürütülen çalışmaları yerinde gözlemledi.

Ziyaret çerçevesinde Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Ömer Yıldız, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Başkanı Şeref Demir, Malatyalılar Dernek Başkanı Ali Bozkurt ve bir heyetle birlikte Malatya'ya ziyaret gerçekleştirdi. Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremden en fazla zarar gören illerden biri olan Malatya'da yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte deprem sonrası oluşan hasarı incelemek üzere Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'na gitti. Ardından İkizce Mahallesi'nde devam eden TOKİ binalarının inşaatını gözlemledi.

Malatya ziyareti sırasında Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi'ni de ziyaret eden Başkan Yılmaz, kursiyerlerle bir araya gelerek sohbet etti. Ayrıca Malatya Valisi Ersin Yazıcı ile de depremin neden olduğu hasar ve yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaret sırasında Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen "Arpa ve Saman Desteği ile Yeşilyurt'ta Yenileme ve Kentsel Dönüşüm Tanıtım Toplantısı"na katıldı.

Ayrıca, Yıldırım Belediyesi'nin hayırsever destekleriyle kazandırılan konteyner kentini de ziyaret etti. Yıldırım Belediyesi Konteyner Kent'in bünyesinde 300 barınma yeri, 1 mescit ve 2 çocuk parkının yer aldığını belirten Başkan Yılmaz, depremzedelere destek olmanın ve yaraları sarmak için çaba göstermenin önemini vurguladı.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

kentbilgisistemi kentbilgisistemi.com; kent bilgi sistemleri(KBS), coğrafi bilgi sistemleri(CBS), gayrimenkul, inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve bu konulara ilişkin mevzuat değişiklikleri, fuarlar ve etkinlikler kısaca kente dair güncel gelişmelerin, haberlerin yer aldığı bilgi amaçlı bir site olarak kurulmuştur.