Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hızlandı

Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'nde 20 yıldır bekleyen kentsel dönüşüm, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı acele kamulaştırma kararıyla hız kazandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, 122 yapıda yıkım işlemi başladı.

6, 2023 - 09:17
 0  190
Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hızlandı

İstanbul'da olası bir depreme karşı yapıların dayanıklı hale getirilmesi için çalışmalar sürüyor. Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi Arnavut Mevkii'ndeki tüm yapılar kentsel dönüşüm kapsamında yenileniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı acele kamulaştırma kararıyla, Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, bölgedeki 122 yapıda yıkım işlemi başladı.

Yıkım işleminin ardından, alanda yeni binalar inşa edilecek. Yeni binalarda 334 konut ve 106 iş yeri yer alacak.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, kentsel dönüşüm çalışmalarının mahalle sakinleri için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Arısoy, "Mahalle sakinlerimizle birlikte yeni ve depreme dayanıklı bir mahalle inşa edeceğiz" dedi.

Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları, İstanbul'daki depreme hazırlık çalışmalarının bir parçası olarak görülüyor.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

kentbilgisistemi kentbilgisistemi.com; kent bilgi sistemleri(KBS), coğrafi bilgi sistemleri(CBS), gayrimenkul, inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve bu konulara ilişkin mevzuat değişiklikleri, fuarlar ve etkinlikler kısaca kente dair güncel gelişmelerin, haberlerin yer aldığı bilgi amaçlı bir site olarak kurulmuştur.