Şişli Belediyesi ve KİPTAŞ, "İstanbul Yenileniyor" Projesi Kapsamında Kentsel Dönüşüm

KİPTAŞ güvencesi ve Şişli Belediyesi'nin desteğiyle dönüşüm süreçlerinde doğru bilgiye ve analize ulaşabilecek

Haz 14, 2024 - 10:59
 0  49
Şişli Belediyesi ve KİPTAŞ, "İstanbul Yenileniyor" Projesi Kapsamında Kentsel Dönüşüm

Şişli Belediyesi ve KİPTAŞ, "İstanbul Yenileniyor" projesi kapsamında kentsel dönüşüm ve güçlendirme projelerinin planlı ve hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi için protokol imzaladı. İlk etapta Şişli'de uzlaşmanın sağlandığı 24 proje alanında 407 bağımsız birimin dönüştürülmesi için çalışmalara başlanacak.

Protokolün Önemi:

  • Bu protokol, Şişli'de hem yapı bazlı hem ada bazlı dönüşümlerde KİPTAŞ güvencesiyle ve Şişli Belediyesi'nin desteğiyle vatandaşların doğru bilgiye ve analize ulaşmasını sağlayacak.
  • Vatandaşlar, KİPTAŞ'ın tecrübesi ve Şişli Belediyesi'nin yerel bilgisi ile dönüşüm süreçlerinde daha hızlı ve güvenli ilerleyebilecek.
  • Protokol, Şişli'de riskli binaların dönüştürülerek depreme dayanıklı hale getirilmesine katkıda bulunacak.

Şahan: "Şişli'nin Kaybedecek Bir Günü Bile Yok"

Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, imzalanan protokolle ilgili şunları söyledi:

  • "Şişli'nin bu konuda kaybedecek bir günü bile yok. Bu protokol ile vatandaşlarımız, KİPTAŞ güvencesi ve Şişli Belediyesi'nin desteğiyle dönüşüm süreçlerinde doğru bilgiye ve analize ulaşabilecek."
  • "Bu protokol, Ekrem İmamoğlu'nun da dediği gibi 'deprem bir seferberlik işidir' anlayışıyla atılmış önemli bir adımdır."

Kurt: "İlçe Belediyelerimiz Vatandaşın Yanında Olacak"

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ise şunları ifade etti:

  • "İstanbul Yenileniyor projesini, KİPTAŞ ve İBB'nin garantörlüğünde ve koordinasyonunda bir sistem olarak hayata geçirdik. Yeni dönemde ise bu projeyi İstanbul'daki tüm ilçe belediyeleriyle iş birliği içinde yürütmek istiyoruz."
  • "Bu iş birliği protokolünün amacı, ilçe belediyelerinin de İstanbul Yenileniyor sürecinde aktif rol alması ve vatandaşla birebir iletişim kurmasıdır."
  • "KİPTAŞ yine işin finansal, teknik ve hukuksal garantörü olacak. Süreci bundan sonra ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde yapacağız."

Hedef: Depreme Dayanıklı Yapılar

"İstanbul Yenileniyor" projesi, İstanbul'da risk altındaki konut stokunun güvenli, depreme dayanıklı ve çevre dostu yapılara dönüştürülmesini amaçlıyor. Proje kapsamında, özel mülkiyette yer alan ve 1999 yılı öncesi yapılmış evini maliyetine dönüştürmek isteyen vatandaşlar, istanbulyenileniyor.com adresine girip yenileme başvurusu yapabiliyor.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow