Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Evler Hasar Gördü, Bina Mühürlendi!

Ahmediye Mahallesi'nde 4 katlı bir binanın kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlandı.

Haz 13, 2024 - 10:33
 0  52
Üsküdar'da Kentsel Dönüşüm Evler Hasar Gördü, Bina Mühürlendi!

Üsküdar'da yaşanan talihsiz bir olayda, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan bir binanın yanında bulunan sağlam bina, iş makinesinin kazası sonucu hasar gördü. Yaşanan bu olayda can kaybı yaşanmazken, hasarlı binada oturanlar bayram öncesi evsiz kaldı.

Olay Nasıl Gelişti?

Ahmediye Mahallesi'nde 4 katlı bir binanın kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlandı. Yıkım çalışmaları sırasında iş makinesinin hatalı manevrası sonucu, bitişikteki sağlam binanın kolonlarına hasar verildi ve bazı duvarları yıkıldı. Bina sakinleri, yaşanan bu durum karşısında büyük panik yaşadı ve korku içinde sokağa kaçtı.

Hasarlı Bina Mühürlendi

Olay yerine gelen Üsküdar Belediyesi zabıta ekipleri, incelemelerde bulundular ve hasar gören binanın tahliye edilmesini emrettiler. Binada oturanlar ise bayram öncesi evsiz kalmanın üzüntüsünü yaşadılar. Hasarlı bina ise, güvenlik gerekçesiyle mühürlenerek kullanılmaz hale getirildi.

Soruşturma Başlatıldı

Yaşanan bu talihsiz olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yetkililer, kazanın sebebini araştırıyor ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını bildirdiler.

Kentsel Dönüşüm Endişeleri Arttı

Bu olay, kentsel dönüşüm projelerine olan güvensizliği ve endişeleri bir kez daha gündeme getirdi. Uzmanlar, kentsel dönüşüm çalışmalarında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ve bu tür kazaların önlenmesi için daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladılar.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow