“Yüzyılın Dönüşümü İstanbul” Kampanyası

İstanbul’un kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen son nokta değerlendirildi.

Şub 14, 2024 - 15:06
Şub 14, 2024 - 15:07
 0  32
“Yüzyılın Dönüşümü İstanbul”  Kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yüzyılın Dönüşümü İstanbul” kampanyası çerçevesinde İstanbul’un hızlı dönüşümü için çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Bakan Özhaseki, Bakanlık bürokratları ve alanında uzman personeli ile İstanbul’da düzenlediği toplantıda, İstanbul’un kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son durumu değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yüzyılın Dönüşümü İstanbul” kampanyası çerçevesinde İstanbul’un yol haritasını açıklamasının ardından Bakan Özhaseki, dönüşümün hızlanması için yoğun bir çalışma temposuna girdi.

İstanbul’da dün gerçekleştirilen 5 bin 187 bağımsız bölümün temel atma ve yıkım töreninin ardından Bakan Özhaseki, bugün Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp, Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Bakan Özhaseki, toplantıda İstanbul’da beklenen olası deprem ve İstanbul’un kentsel dönüşümü doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında en son bilgileri aldı.

“İSTANBUL’UMUZ İÇİN KAYBEDECEK 1 DAKİKAMIZ YOK”

Bakan Mehmet Özhaseki, toplantı hakkında resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gözbebeğimiz olan İstanbul’umuz için kaybedecek 1 dakikamız bile yok. İstanbul için gayretle ve azimle çalışan bürokratlarımızla birlikte, kadim şehir İstanbul’umuzun kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son durumu değerlendirdik. Azimli ve kararlıyız. Çalışmalarımızı durmaksızın sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız için güvenli ve konforlu evler inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow